OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Přestože Bee-boti jako robotická hračka jsou určeni pro děti z mateřské školy a žáky 1. až 2. třídy, byli představeni i druhostupňákům. Aby však úkol nebyl příliš lehký, žáci museli přemýšlet nejen nad správným naprogramováním včelo-bota, ale prokázat znalosti z angličtiny, matiky, fyziky, chemie atd. Museli si nejdříve připomenout třeba to, jakou značku má který prvek, či to, jaké jsou různé fyzikální značky. Teprve poté mohli programovat. Někteří byli dokonce tak odvážní, že chtěli po robotech, aby na dané místo couvali. A že se občas stalo, že robot zabloudil, skončil mimo vyznačenou desku nebo přejel nastavenou překážku? Super! Alespoň mohli žáci znovu zapřemýšlet, kdy byla chyba a jak to zkusit jinak! Vždyť bez chyb bychom se vůbec nic nenaučili.


Iva Vančurová

Fotky - Bee-boti u šesťáků na zonerama zde

Fotky - Bee-boti u sedmáků zde

Fotky - Bee-boti u osmáků a deváťáků zde

A ještě názor žáků 8. a 9. tříd

Ve čtvrtek 5. 12. 2019 byla u nás na škole akce – výukový program – „Bee – Bot“. Program předváděla p. u. Slabá Janoutová. Učili jsme se programovat malé roboty, a ty poté podle našich pokynů plnily naše příkazy na různých stanovištích.
Užili jsme si u toho spoustu legrace a zábavnou formou zopakovali „něco“ z M,Ch,Aj…
Akce se nám docela líbila, i když dle našeho mínění je program spíše pro mladší žáky na 1.st.

Žáci 8. a 9. třídy ZŠ a MŠ Miličín