OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Čerti na miličínské děti nestačí

   A proto se již od pátečního rána ujal vlády nad Základní a Mateřskou školou v Miličíně sám Belzebub, který je pokládaný za nejvyššího pekelného knížete. Belzebub se pohodlně usadil do ředitelského křesla a děsil všechny zaměstnance školy, školky i jídelny. Asi nejvíce radosti způsobil žákům, protože něco podobného ještě nezažili (dospělí také ne).

Před 17. hodinou nechal Belzebub přeměnit školní hřiště na peklo a přísně z vyvýšeného místa sledoval, jak se jeho pekelní poddaní snaží dokončit přípravy pro první návštěvníky. Byl velmi spokojený, protože přišlo opravdu hodně dětí i rodičů. Malí hříšníci plnili s nadšením úkoly, za které dostávali zlaté čokoládové penízky. Někteří si za ně dokonce chtěli koupit špekáčky v pekelné prodejně. Netušili, že vynikající špekáčky od pana Houžvičky mají zdarma.

Belzebub si také pomlaskával nad buchtami, které pekly děti v družině a rozplýval se nad vánoční štolou od paní Kubecové. Holt chutnají lépe než hmyz a žáby! Také sledoval, zda čertice z jídelny správně podávají čaj a kávu.

Po nějaké době si mohli čerti, čertice, dospělí i děti všimnout, jak se Belzebub usmívá. To ho těšilo, jak děti řádí na pekelné diskotéce. I když pochybuji, že je přes planoucí ohně na hřišti pořádně viděl. Ale třeba se mu líbila mihotající se světélka kolem hřiště nebo rozsvícené stromečky? Kdo ví.

Unavená čertovská cháska se úderem 20. hodiny ztratila do světa podzemního pekla a zanechala pozemské dušičky, aby se těšily na příští setkání. A Belzebub? Doufáme, že se mu u nás nezalíbilo tak, aby chtěl ve škole zůstat. A kdyby náhodou ano, tak ho pustíme pouze do kotelny.

Zkrátka o pekle se nedá psát, peklo se musí u nás ve škole zažít.

       autorka článku: Mgr. Hana Beranová

Fotky z Čertovské stezky k prohlédnutí na ZONERAMA.