OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Dobrý den,
zdravím všechny rodiče a přeji pevné nervy v nastalé situaci. Věřím, že stejně jako my (učitelé) jste ze současného stavu přinejmenším nesví. Přesto však je vám jasné, že je hodně důležité, aby děti doma v rámci výuky netrénovaly jen tělocvik (pobíhání venku), hudební výchovu (poslouchání hudby), pracovní výchovu (domácí práce) a informatiku (hraní na PC), popř. ČJ (čtení), ale taky ty o něco méně zábavné předměty :)

Usilovně se snažíme najít nejvhodnější způsob, jak s vámi komunikovat a jak děti učit tak, aby to bylo pro všechny schůdné a zvládnutelné.
Zatím se zdá nejjednodušší plně využívat Bakaláře. Proto jsme spustili modul Výuka, kde se vám zobrazují jednotlivé předměty - téma a zadání práce k dané látce toho dne, Domácí úkoly.

Domnívali jsme se, že s vámi budeme komunikovat především/pouze přes Komens (součást Bakálářů - funguje na rozesílání zpráv a zpráva se objeví v Bakalářích). Do Bakalářů jsme my, učitelé, schopni přikládat soubory ke stažení. Tudíž je najdete tam. Nicméně vám, rodičům a žákům, možnost vkládání příloh často nefunguje, a proto musí žáci vypracované úkoly zasílat jednotlivým učitelům přes mail. (např. evrtiskova@skolamilicin.cz, mskramlikova@skolamilicin.cz, ivancurova@skolamilicin.cz ....)

Kromě toho Vám zasíláme odkaz na www.ucebnice-online.cz (spíš pro 1. stupeň),  kde si v současné době můžete zdarma stáhnout učebnice na VLA, PŘ, MAT a ČJ …
Velice doporučujeme, abyste si učebnice stáhli a děti se mohly​ učit z nich - jsou tam interaktivní cvičení, zajímavosti, videa …
Pro druhý stupeň podobnou službu nabízí Fraus (https://www.fraus.cz/cs/ucenidoma?utm_source=hp_fraus&utm_medium=banner&utm_campaign=uceni_doma) .

Moc Vám děkuji za spolupráci a pochopení.

S pozdravem jménem učitelského sboru

Marcela Škramlíková
ředitelka ZŠ a MŠ MiličínPS: Také jsme zjistili, že není vždy v technických možnostech žáků soubor otevřít (např. chybí program k otevření, např. MS OFfice Word, Excel ...), pokud ano, jen o této možnosti informujte daného učitele.

​PPS: Po přečtení tohoto mailu otevřete, prosím, Bakaláře a v sekci Komens se podívejte, jestli už vám nedorazily nějaké zprávy. Pokud ano, potvrďte přečtení - na PC se to zobrazí vpravo - zaškrtněte políčko POTVRDIT PŘEČTENÍ. Na telefonu je to skryto vpravo nahoře pod třemi tečkami - opět je tam napsáno POTVRDIT PŘEČTENÍ.