OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

MATEŘSKÁ  ŠKOLA

Děti v mateřské škole jsou rozděleny do dvou věkově heterogenních tříd. To umožňuje rodinný způsob výchovy dětí s maximálním individuálním přístupem. Starší děti pomáhají mladším, a ti se učí od starších. Obě třídy se výrazně liší počtem dětí – v dolní třídě je maximálně 28 dětí. V horní třídě (budova školní družiny) je 12 dětí, tam jsou zařazeny převážně děti od 3 – 5 let. Všechny děti, které navštěvují mateřskou školu posledním rokem, jsou zařazeny v dolní třídě.

Třídní vzdělávací programy jsou zaměřeny na ekologické poznávání okolní přírody i života lidí, nabízí pohybové vyžití podle potřeby dítěte a ročního období. Děti jsou rozvíjeny ve všech vzdělávacích oblastech. Během školního roku pořádá mateřská škola spoustu akcí. Je také zapojená do celoročních projektů jako například – Sbíráme hliník, Pyramidáček a každý měsíc přijedou se svým programem lektoři z Ekocentra Votice.

Vzdělávací obsah je rozdělen do integrovaných bloků a ty jsou pak rozčleněny do témat vycházejících z právě probíhajících dějů v přírodě a lidské společnosti. Jsou pro děti aktuální, názorné a pochopitelné.

Budova mateřské školy se nachází  v blízkosti lesa a luk s výhledem do daleké krajiny, takže děti mají možnost každodenního styku s přírodou. To je veliké plus této mateřské školy.

Cílem mateřské školy je vést děti ke zdravému životnímu stylu. Rozvíjet v dětech touhu mít radost ze života, touhu vědět, znát. Podporovat u dětí přirozený talent a správné normy chování ve společnosti.