OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

V  ZŠ a MŠ Miličín se žáci učili zdravě ,,jíst i vařit"

Ve dnech 27.11.- 29.11. 2018 proběhl v ZŠ a MŠ Miličín  projekt ,,Zdravá Pětka, který zdarma nabízí školám Nadační fond Albert.

Pod vedením výživové specialistky paní Lucie Balounové se žáci prostřednictvím zábavné interaktivní výuky nejprve seznámili s pěti důležitými zásadami zdravého stravování:  se správým složením jídelníčku,  s ovocem a zeleninou, které by neměly chybět v každodenní  stravě,  se správným  pitným režimem, se zásadami hygieny a  bezpečnosti potravin a s přípravou zdravé svačiny. 

Po teoretické části  se žáci prvního stupně učili pomocí obrázkových kartiček i čerstvé zeleniny  správně ,,připravit" snídani,  svačinu, oběd i večeři. Žáci druhého stupně si přípravu zdravých pokrmů vyzkoušeli  na ,,Párty se Zdravou Pětkou." Během dvou dnů  společně s paní lektorkou  připravili  jednoduché a zdravé pohoštění  ze ,,studené i teplé kuchyně."  Vůně výborné čočkové polévky,  pizzy i dalších dobrot přilákala některé spolužáky i učitele k ochutnávce a naši ,,mladí kuchaři" si vysloužili ,,samé jedničky." Jídlo bylo výborné. 

A sladká tečka v podobě  zdravého  moučníku- pečeného ovoce, chutnala i těm, kteří jablka za pamlsek zrovna nepovažují. 

Foto na https://www.zonerama.com/skolaMilicin1/Album/5487726