OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Žákovský parlament

Na naší škole funguje žákovská samospráva od školního roku 2006/2007, tehdy pod názvem Rada žáků. V roce 2018/2019 se změnil název na Žákovský parlament, ale cíle, podstata, význam a činnost zůstávají stejné.

Cílem žákovského parlamentu je, aby si žáci všímali toho, co se ve škole a jejím okolí děje, zamýšleli se nad tím, co se jim líbí a nelíbí, a zejména pak nad tím, co a jak mohou vlastními silami změnit k lepšímu. Při pravidelných schůzkách jsou vedeni k tomu, aby vyjadřovali své názory a navrhovali řešení případných problémů nebo přicházeli s nápady na zlepšení života ve škole. Žáci zažívají, že ve škole mohou něco změnit k lepšímu, že jejich iniciativa a aktivita mohou mít praktický dopad na život ve škole. Získávají informace od svých spolužáků ve třídách, se kterými dále pracují. Vytvářejí cestu k otevřenější a efektivnější komunikaci mezi žáky, učiteli, nepedagogickými pracovníky a vedením školy.

Zástupci jsou do Žákovského parlamentu demokraticky voleni svými spolužáky v prvním zářijovém týdnu. Schůzky se konají pod vedením PaedDr. Karolíny Týleové pravidelně jednou měsíčně, podle potřeby i častěji. Složení parlamentu a termíny setkání jsou vyvěšeny na nástěnce v přízemí školy.