ZŠ a MŠ Miličín
ZŠ a MŠ Miličín

Výlet do Vlašimi

Výlet do Vlašimi

Ve čtvrtek 2.5.2024 si školní družina vyrazila na výlet do Vlašimi.

Školní družina si vyjela na výlet do Vlašimi. Nejdříve jsme navštívili paraZoo, kdo by nevěděl, co paraZoo je, tak jsou zde chováni zástupci volně žijících živočichů České republiky (například vydra, rys, kuna, výři, krkavci, čápi, nejrůznější dravci a řada dalších), kteří byli přijati do Záchranné stanice, avšak pro trvalé následky zranění již nemohou být vypuštěni zpět do volné přírody. V paraZoo nám řekli, co přesně se živočichům stalo a proč nemůžou být znovu puštěni do přírody. Bylo to velice zajímavé, nejvíce se dětem líbila vydra a liška. Náš další plán byl jít do Vlašimského parku, ale zdrželo nás nakupování v paraZoo, kde si každý potřeboval koupit nějakou hezkou památku (magnetku, turistickou známku atd.). V parku jsme si alespoň stihli dát svačinu a poté jsme vyrazili do cukrárny na kterou se děti těšily nejvíce. Paní, která v cukrárně prodávala byla velmi ochotná a milá. Děti si nakoupily všemožné dobroty – zmrzlinu, ledovou tříšť, různé cukrovinky. V 16:00 nás nabral autobus a jeli jsme zpátky do Miličína, kde už na nás čekali rodiče. Všem se výlet moc líbil a my se budeme těšit na další. 

Datum vložení: 6. 5. 2024 9:24
Datum poslední aktualizace: 6. 5. 2024 9:31
Autor: Tereza Tereza Klosová