ZŠ a MŠ Miličín
ZŠ a MŠ Miličín

125. výročí otevření nové školní budovy v Miličíně

125. výročí otevření nové školní budovy v Miličíně

Ve středu 25. října jsme oslavili celodenním programem jedno a čtvrt století výuky v miličínské nové škole.

Ve středu 25. října jsme oslavili celodenním programem jedno a čtvrt století výuky v miličínské nové škole.  Oslavy se chystaly průběžně již od září, o to intenzivněji tento týden. Děkujeme všem učitelům a nepedagogickým pracovníkům, včetně žáků, kteří se do celé akce aktivně zapojili a společnými silami jsme tak mohli prezentovat velmi hezky naši činnost za dlouhých 125 let.

Program začal již dopoledne přednáškami pro všechny ročníky ZŠ. Ty se od Mgr. Michala Sejka, ředitele oblastního archivu v Benešově, dozvěděly o historii školství s konkrétními prameny a příklady z Miličína. Nejstarší z nich byla fasse – účet z roku 1811 či jmenovací dekret učitele z roku 1823. Poutavé povídání bylo odlehčeno vlastivědným sborníkem z roku 1929, který je unikátní etnografickou studií Miličína před téměř 100 lety. Nachází se v něm například i jména všech psů (Čumil, Drina, čubička Rajda…)  koček (Mína, Micka, Fricek…) a koní v Miličíně. Po přednášce se všechny děti, včetně školkových podívaly na „retro“ výstavu v prostorách sedmé třídy. Zde opět velký dík všem přispěvatelům a PaeDr. Karolíně Týleové a Bc. Janu Houdkovi za realizaci.

Odpoledne již propukly samotné veřejné oslavy zahájené na školním dvoře přivítáním ředitelky školy Mgr. Marcely Škramlíkové a starosty města Václava Kardy. Následovalo hudební vystoupení ve spolupráci se ZUŠ Votice.  Poté se mohli všichni rodiče, prarodiče, příznivci, bývalí a současní žáci podívat do všech prostor školy, školky a družiny. Kromě výstavy byla možnost si za dobrovolný obnos rozebrat staré učebnice, nahlédnout na roboty a programování, zkusit interaktivní tabule či fly sky v sálku, občerstvit se, zavítat na setkání bývalých zaměstnanců nebo si prohlédnout archiválie školy. Hrálo se také divadlo v podání dramatického kroužku pod vedením Mgr. Hany Beranové a Mgr. Petra Zbírala.

Odpoledne se uskutečnila přednáška pro veřejnost opět pod taktovkou Mgr. Michala Sejka s velmi hojnou účastí. Program pokračoval až do večera a za pedagogické i všechny další zaměstnance děkujeme za velkou účast a příjemné setkání na významném jubileu školy.

Vždyť učíme děti v Miličíně už jedno a čtvrt století!

Datum vložení: 26. 10. 2023 16:11
Datum poslední aktualizace: 28. 10. 2023 21:40
Autor: Bc. Jan Houdek

Základní škola

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Zvonění

0.hodina - 07:00 - 07:45
1.hodina - 08:00 - 08:45
2.hodina - 08:50 - 09:35
3.hodina - 09:50 - 10:35
4.hodina - 10:40 - 11:25
5.hodina - 11:35 - 12:20
6.hodina - 12:30 - 13:15
7.hodina - 13:25 - 14:10
8.hodina - 14:20 - 15:05
 

Zonerama