ZŠ a MŠ Miličín

Fotbalový turnaj Mc Donald cup

Žáci prvního stupně reprezentovali školu na tradičním fotbalovém turnaji Mc Donald cup v Benešově

Ve středu 19. dubna 2023 se náš školní výběr zúčastnil oblastního kola fotbalového turnaje Mc Donald cup v Benešově. Ráno se sice zdálo, že nám počasí odehrát nedovolí, ale v poledne byl již krásný jarní den.

Turnaje se zúčastnilo na 16 družstev v kategorii 4. a 5. třída. Náš tým byl ale složen i z dětí z 2. a 3. ročníku, a také jsme měli největší zastoupení dívek. Navíc tři hráči vlivem nemoci chyběli. Ačkoliv jsme tedy byli ve značném početním i věkovém oslabení, uhráli jsme solidní jednociferné výsledky a vsítili i gól. Důležitější než pocit výhry, je však to, že se děti celý den hýbaly, a také zažily radost ze sportu. Musím všechny své svěřence pochválit, že nepropadaly poraženecké náladě a každý zápas bojovaly až do konce. Důležité je však podotknout, že jsme již automaticky postoupili až na krajské finále 12. 5. ve Vlašimi, protože v naší kategorii malotřídních škol jsme nenašli na okrese vyzyvatele. Účast na turnaji starších jsme tak brali jako rozcvičku na krajské finále.